Zapewniamy OPIEKĘ – WYCHOWANIE- NAUKĘ poprzez zabawę.

„Małe co nieco” to szczególne miejsce, które pomoże dziecku w odkrywaniu i rozumieniu świata.

W pierwszych latach życia otaczający świat jest dla dziecka fascynujący, tajemniczy i … całkiem nowy. Dziecko poznaje przedmioty i zjawiska, poznaje relacje miedzy ludźmi, uczy się co jest ważne. W tych poszukiwaniach potrzebuje przewodników. Te rolę przewodników postaramy się spełnić jak najlepiej.

Zadbamy o rozwój fizyczny dzieci, dlatego codziennie zorganizujemy spacery i zabawy w plenerze.

Szczególne miejsce przeznaczymy na codzienne spotkanie z książką. Kubuś Puchatek i przyjaciele, Martynka, Pingu i Pinga, Franklin już czekają na dzieci.

Będziemy zachęcać dzieci do różnorodnej aktywności i rozbudzać ich naturalną ciekawość świata.

Oprócz realizacji zadań programowych bardzo ważne miejsce zajmie praca wychowawcza i opiekuńcza. Jednym z naszych najważniejszych zadań jest przedłużenie dzieciom spokojnego i radosnego dzieciństwa.

Postaramy się, żeby dzieci nie odczuły rozstania z rodzicami, aby przedszkole stało się ich drugim domem, do którego chętnie przychodzą, i w którym czują się bezpieczne i szczęśliwe.

Publiczne Przedszkole „Małe co nieco” działa na podstawie decyzji numer 15/16 z dnia 30 września 2016 roku wydanej przez Prezydenta Miasta Krakowa. Nadzór pedagogiczny sprawuje Małopolski Kurator Oświaty.

Ze statutem Przedszkola można zapoznać się tutaj: Statut Przedszkola Małe co nieco