Przedszkolaki „Małego co nieco” w czerwcu:

– słuchały odgłosów lasu, szumu drzew i śpiewu ptaków,
– poznały niektóre gatunki drzew liściastych i iglastych,
– zapoznały się z budową drzewa,
– oglądały film pt. Spacer po lesie i dowiedziały się jakie są skarby lasu, które drzewo jest królową polskich drzew, jak należy zachowywać się w lesie i jak smakują owoce leśne,
– zrobiły pracę plastyczną na temat „Zielony las”,
– rytmizowały tekst „Moja okolica mnie zachwyca” i spacerowały po najbliższej okolicy uważnie obserwując otoczenie,
– oglądały zdjęcia, pocztówki, albumy, foldery przedstawiające Kraków,
– odwiedziły Muzeum Żywego Obwarzanka,
– poznały legendę związaną z Lajkonikiem i kolorowały Lajkonika wg wzoru,
– rozmawiały o wakacyjnych podróżach,
– zapoznały się z różnymi pojazdami i ich zastosowaniem,
– słuchały wiersza „Bezpieczne wakacje” i poznały rady i zasady zachowania się w różnych miejscach na wakacjach.
– nauczyły się wierszy i piosenek na dzień taty,
– wykonały piękny wazon z kwiatami,
– uczestniczyły w uroczystości z okazji Dnia Taty i zakończenia roku przedszkolnego,
– pożegnały niektóre dzieci kończące przedszkole dedykując im koncert życzeń, wręczając dyplomy i słodkie niespodzianki.

I kto by pomyślał, że kończymy rok szkolny, przecież …dopiero się zaczął. Za nami dobry rok; wielu przyjaźni, doświadczeń, wiedzy, błędów, dzięki którym mogliśmy stawać się lepsi.
Życzymy wszystkim przedszkolakom dobrych wakacji i …do zobaczenia we wrześniu.

W lipcu będziemy realizować program wakacyjny: czyli dużo czasu spędzimy na placu zabaw wysypanym piaskiem, prawie jak na plaży!