Przedszkolaki Małego co nieco w miesiącu grudniu:

– z niecierpliwością oczekiwały na odwiedziny Świętego Mikołaja, który wreszcie przyszedł z workiem prezentów, a w nim między innymi książki „O zimie”; Święty Mikołaj zapewnił, że podeśle dzieciom w tym roku sporo śniegu,
– poznały właściwości śniegu i lodu,
– wykonały własnoręcznie ozdoby na choinkę,
– wysłały z marzycielskiej poczty życzenia świąteczne dla Wiktorii,
– nauczyły się słów i melodii wielu kolęd, które chętnie śpiewały przy przedszkolnej choince,
– rozwijały kreatywność i pomysłowość podczas ozdabiania pierniczków,
– poznały zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia (choinka, kolędy, opłatek, szopka, sianko, potrawy wigilijne, składanie życzeń, obdarowywanie się prezentami)
– uczestniczyły w przedszkolnej wigilii.

W styczniu przedszkolaki porozmawiają o mijających dniach, tygodniach. miesiącach i latach, oraz o zwierzętach, które muszą przetrwać ten zimowy czas.
Spotkają się z babciami i dziadkami w dniu ich święta.
Zastanowią się jak wyglądał świat przed milionami lat i poznają dinozaury – straszne jaszczury.
Odwiedzi nas też Wódz Indiański – Szary Wilk, który pokaże dzieciom oryginalny strój indiański i opowie wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach Indian.