Przedszkolaki „Małego co nieco” w październiku:

- poznały owoce i warzywa, te popularne ale i również rzadko spotykane jak: czerwone banany, czekoladowe pomidory, kabaczki, patisony, figi i kurkumę,
- dowiedziały się jakie witaminki kryją zieleninki,
- poznały sposoby przechowywania i przetwarzania owoców i warzyw,
- słuchały opowiadania „Chory domek”, rozmawiały na temat smogu i zagrożeń wynikających z jego istnienia, oglądały oczyszczacz powietrza i przyglądały się jak działa,.
- zdobyły wiedzę na temat pochodzenia produktów na przykładach: kłosy zboża – mąka, krowa – mleko, owca – wełna, kura – jajko, pszczoła – miód,
- odwiedziły piekarnię i zapoznały się z etapami pieczenia chleba,
- poznały rolę wody w życiu człowieka,
- na licznych spacerach zachwycały się błękitnym niebem, słońcem, ciepłem oraz babim latem ale w oczekiwaniu na listopadowe pluchy zrobiły piękne, kolorowe kalosze,
- przyniosły do przedszkola zdjęcia swojej rodziny i opowiadały o ich członkach.

W listopadzie przedszkolaki dalej będą kontynuować temat rodziny, mieszkania, domu. Wezmą udział w akcji ogłoszonej przez MEN „Rekord dla Niepodległej”.
W piątek 9 listopada o 11.11 w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie odśpiewamy hymn narodowy.
Porozmawiamy o naszych prawach i obowiązkach, o zdrowiu i bezpieczeństwie.
Poznamy magię teatru i obejrzymy spektakl „Pomelo jest zakochany” w ramach festiwalu „Podskoki i Wykręty”.
Na zakończenie w czarodziejskich przebraniach będziemy uczestniczyć w uroczystości pasowania na przedszkolaka i w zabawie andrzejkowej.